Co powinny zapewniać dobre ubezpieczenia turystyczne?

Planując zagraniczny wyjazd, należy pomyśleć nie tylko o tym, co spakować do walizki, aby dobrze się bawić i świetnie wyglądać. Ważne jest również, aby zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Dostępne na rynku ubezpieczenia turystyczne to absolutny must have każdego, kto decyduje się spędzić urlop poza Polską. Warto jednak pamiętać, że polisa polisie nie równa. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze jest dowiedzieć się, na jakie składowe warto postawić, aby cieszyć się ubezpieczeniem, które zapewni nam bezpieczeństwo i komfort w praktycznie każdej sytuacji.

Czy wszystkie ubezpieczenia turystyczne najlepsze zawierają ubezpieczenie kosztów leczenia?

W zasadzie tak. Na ogół bowiem po to właśnie kupujemy polisę, aby podczas zachorowania poza Polską nie martwić się ewentualnymi kosztami. Ci, którzy podróżują do krajów europejskich bardzo często podnoszą kwestię karty EKUZ. Trzeba jednak pamiętać, że działa ona w ograniczonym zakresie i często korzystanie z niej wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jeśli chodzi o ubezpieczenie kosztów leczenia, to generalnie im wyższa wartość polisy, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę czy pokrywa ona koszt:

-wizyt lekarskich w placówkach państwowych oraz prywatnych;

-zakupu leków i środków opatrunkowych;

-zabiegów i operacji.

Dobre ubezpieczenia turystyczne pokrywają również koszt ewentualnego transportu medycznego do Polski.

Czy ubezpieczenie bagażu to dobry element polisy turystycznej?

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, warto rozważyć polisę obejmującą również ubezpieczenie bagażu. Jeśli będziemy podróżować liniami lotniczymi, musimy liczyć się z ryzykiem zagubienia walizek bądź ich opóźnienia. Wówczas ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze, które będzie można przeznaczyć na przykład na zakup ubrań czy kosmetyków, z których będziemy korzystać aż nasz bagaż się odnajdzie.

Kiedy polisa dla aktywnych?

Ubezpieczenia turystyczne to także polisy dla aktywnych, które zapewniają ochronę na wypadek wypadku podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Jeśli w czasie urlopu zamierzamy na przykład latać balonem czy skakać ze spadochronem, takie ubezpieczenie to naprawdę dobry wybór. Podobnie wówczas, gdy planujemy takie aktywności, jak rafting czy wspinaczka. Warto pamiętać, że brak klauzuli o sportach ekstremalnych skutkować będzie odnową wypłaty świadczenia, jeśli w trakcie aktywności coś złego się nam przydarzy. Dlatego rozsądniej jest zdecydować się na niewielką na ogół dopłatę, a zapewnić sobie bezpieczeństwo niezależnie od tego, co zamierzamy robić.

 

ubezpieczenia turystyczne, ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych